loading...

مرجع رسمی مقالات عطر

مقالات عطر

بازدید : 112
سه شنبه 12 اسفند 1398 زمان : 7:37

بهترین عطر زنانه
چرا بوی یک جور بو در اشخاص متعدد متعدد می‌باشد؟

ترکیب شیمیایی تن, رژیم غذایی و سن افراد بر عطری که به پوست زده می‌شود تاثیر می‌گذارد. درضمن, بو دارای بسیاری از روغن‌های اسانس دار می‌باشد. برخی از روغن‌های اسانس دار تاثیر متفاوتی بر روی پوست افراد می‌گذارد و احتمال داراست که برخی از آن‌ها جذب پوست بشود. همین مساله سبب ساز می‌شود تا بویی از پوست متصاعد شود و در نتیجه بوی رایحه نیز مختلف شود.

رایحه را چه گونه به کارگیری می‌کنند؟

در کمال تعجب مشاهده می‌کنیم که بسیاری از خانمها نمی‌دانند که بو را به کجای پوست خودشان بزنند. بو باید به نقاطی که دارای نبض میباشد زده بشود. در حقیقت, نقاط دارای نبض, نقاطی می‌باشند که مسافت رگها از سطح پوست به کمترین حد خویش می‌برسد و در همین نقاط, رگهای خونی حرارت بیشتری از خودشان می‌دهند که به طور یک پمپ کوچک رایحه فعالیت می‌کند و بوی رایحه نیز بهتر متصاعد می‌شود. نقاط دارای نبض عبارت میباشد از : مچ دست, پشت گوش, پشت زانوی پا و پشت آرنج دست نصیب پائین گلو . ضمنا برای اینکه بوی رایحه دوام بیشتری داشته باشد, روی مچ‌های پا نیز زده می‌شود که جریان متصاعد شدن رایحه را از پائین به بالا امکان پذیر می‌سازد.

چرا برخی از عطرها گران قیمت می‌باشند؟

عطرها دارای مقدار معینی از مواد تشکیل دهنده طبیعی گران قیمت می‌باشند. برای ساختن 452 گرم روغن گل محمدی, بیش از یک بدن گلبرگ گل استعمال می‌شود که سه عدد چهار هزار دلار هزینه در بر دارااست. همین مساله در رابطه بسیاری از گونه‌های روغن‌های اسانس دار نیز راست گو میباشد.

چه مواردی را باید در نگهداری رایحه رعایت کرد؟

رایحه, باید بدور از حرارت یا سرمای بیش از حد نگهداری بشود. ضمنا, در شیشه رایحه باید محکم بسته شود تا از بخار شدن آن جلوگیری گردد. از قرار دادن رایحه برای بازه زمانی طولانی در قبال تابش فروغ خورشید نیز جلوگیری بشود.

آیا رایحه مصارف دیگری بجز به کارگیری آن روی پوست دارااست؟

به هنگام استحمام, میتوان یک سری قطره از بو دلخواه را در آب وان ریخت. درضمن به هنگام شستشوی خرقه‌های زیر نیز می‌قدرت یکسری قطره از رایحه دلخواه را به آب شستشو ریخت یا آن را روی گل‌های مصنوعی اسپری کرد.

مواد دافع رایحه

حدود 2 میلیون غده عرق بر سطح تن دست اندرکار تنظیم دمای تن ‏می‌باشند. این غده‌ها با ترشح آب که تبخیر آن اثر خنک کنندگی دارااست، دمای تن ‏را تنظیم می‌کنند. از این تبخیر ، اجزای جامدی به جای می‌ماند که عمدتا ‏سدیم کلرید و مقادیر کمتری پروتئین و دیگر مواد مرکب آلی میباشد. ‏بوی تن بیشتر از آمینها و مواد نتیجه‌ها از هیدرولیز روغنهای چرب (اسیدهای ‏چرب ، آکرولیین و غیره) میباشد که از تن و از رویش باکتریایی در باقیمانده ‏نتیجه‌ها از غده‌های عرق گسیل می‌یابند. برای آنکه تن آدم وظایف خویش را ‏به خوبی انجام دهد، فعالیت تعریق هم امری عادی و هم ضروری میباشد. خویش ‏عرق کاملا بی رایحه میباشد، البته تولیدها تجزیه باکتریایی چنین نیستند.‏

گونه‌های مواد دافع عطر

مواد دافع رایحه از سه مدل عمده می‌باشند: یک گونه آنان ، بطور مستقیم تعرق را می‌خشکاند یا بعنوان مواد ‏منقبض‌کننده فعالیت می‌کنند. گونه دیگر آنان که عطر دارا هستند و بوی عرق را می‌پوشانند.

مدل سوم آن‌ها که ترکیبات بودار را با واکنش شیمیایی برطرف می‌کنند. از پاراگراف موادی که بعنوان قابض فعالیت می‌کنند، آلومینیم سولفات ‏آبپوشیده ، کلرید آلومینیم آبپوشیده (‏O‏2‏H‏6 . 3‏AlCl‏) ، آلومینیم کلروهیدرات ( در ‏واقع آلومینیم هیدروکسی کلرید ) و الکلها می‌باشند. ‏

مواد بی‌عطر کننده

از گزاره مواد مرکبی که بعنوان دست اندرکاران بی‌رایحه کننده فعالیت می‌کنند، روی ‏پروکسید، روغن‌های اسانسی و عطرها و انواعی از مواد ضد عفونی کننده ‏ملایم می‌باشند. روی پروکسید، مواد مرکب بودار را با اکسید کردن آمین‌ها و ‏ترکیبات اسیدهای چرب بر طرف می‌کند. روغن‌های اسانسی، عطرها یا ‏بوها را جذب می‌کنند یا آنان را می‌پوشانند و ضدعفونی کننده‌ها معمولا ‏دست اندرکاران اکسید کننده یا کاهنده‌ای می‌باشند که باکتریهای ایجاد کننده‌ رایحه را ‏می‌کشند.‏

تفاوت دادخواست حقوقی و شکایت کیفری
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : 23
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 107
 • بازدید کننده امروز : 108
 • باردید دیروز : 23
 • بازدید کننده دیروز : 24
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 108
 • بازدید ماه : 132
 • بازدید سال : 4361
 • بازدید کلی : 9112
 • کدهای اختصاصی