loading...

مرجع رسمی مقالات عطر

مقالات عطر

بازدید : 176
پنجشنبه 21 اسفند 1398 زمان : 13:17

بهترین عطر زنانه
در صورتیکه با دنیای بو و ادکلن شناخت داشته باشید احتمالا اسم تستر بو به گوشتان خورده میباشد. تستر رایحه در واقع نوعی رایحه فله‌ای میباشد که فارغ از بسته بندی و در حجم‌های متفاوت و معمولا زیاد تنظیم میشود. در شرایطی که به مغازه‌های رایحه محرمانه بزنید فروشنده‌های رایحه داعیه خواهند کرد که تستر رایحه هیچ تفاوتی با اصل مارک آن ندارد و حتی اشخاصی که از تسترها به کار گیری کرده‌اند داعیه می‌نمایند دوام آن نسبت به عطرهای عادی اضافه میباشد. البته این ادعاها تا چه اندازه صحت دارد؟ آیا تستر بهتر از رایحه اورجینال میباشد و قیمت خرید دارااست؟ جواب به‌این سوال مقداری پیچیده میباشد ولی ما درین مقاله به باز‌بینی این قضیه خوا‌هیم پرداخت و به شما خوا‌هیم اذعان کرد که تستر رایحه چه می‌باشد، چه خصوصیت‌هایی دارااست و تفاوت آن با بو و ادکلن اورجینال در چه چیزی است.

تستر رایحه چه چیزی است؟

تستر رایحه در واقع به عبارتی رایحه اورجینال میباشد که به وسیله مارک خالق آن ایجاد شده است ولی در ظروفی فاقد لوگو و بسته بندی قانونی مارک توزیع می‌شود. تسترهای بو معمولا در حجم‌های بالا عرضه می‌شوند که رایج‌ترین حجم برای آن‌ها حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر میباشد ولی می‌اقتدار تسترهایی در بسته‌های ۵۰، ۷۵، ۹۰ و ۱۲۵ میلی هم پیدا کرد. البته انگیزه از تولید تسترها چه است؟ چرا برندهای رایحه این تسترها را تنظیم و توزیع مینمایند؟ انگیزه از ایجاد و توزیع این تولیدها، بازاریابی میباشد. زمانی برندها می‌خواهند تولیدها خویش را به مغازه‌های توزیع رایحه عرضه نمایند این تسترها را تحت عنوان مثال به آنها ارائه مینمایند تا توزیع کنندگان دقیقا بدانند چه محصولی را قرار میباشد به مشتریان خویش بفروشند. در کل تسترها برای فروش نیستند البته در اکثری از کشورها به خصوص کشورهای شرق اروپا و خاورمیانه با ارزش‌هایی نسبتا بالا به فروش می‌رسند. ادغام تسترهای رایحه هیچ تفاوتی با ادغام عطرهای اورجینال ندارد و کلیه موادی که در تولید بو اورجینال به عمل رفته میباشد کاملا در ایجاد تسترها نیز به عمل می‌رود و فقط تفاوت این دو، در صورت قانونی بسته بندی رایحه میباشد.


چطور می‌قدرت تستر را از اصل مارک را تشخیص اعطا کرد؟

این عمل بسیار معمولی میباشد و فرقی نمی‌نماید در صورتی‌که بو را از دکان‌های سطح شهر خریداری نمایید و یا این که سراغ مغازه‌های آنلاین بروید، تفاوت تستر و رایحه اورجینال در بسته بندی آن میباشد. یعنی در صورتی عطری که می‌خواهید تنظیم فرمائید بسته بندی مشخصی ندارد و در ظروف بی نام‌و‌نشان و فله‌ای فروخته میشود به احتمال زیاد آن بو از دسته تستر میباشد. این تسترها معمولا به طور میلی‌لیتری به فروش می‌رسند و اگرچه ارزش کمتری نسبت به رایحه اورجینال دارا‌هستند البته همگی خصوصیت‌های آن را دارا‌هستند. ولی این نکته را به خیال داشته باشید که به جهت نبود بسته بندی معلوم و دارای اعتبار، ممکن میباشد برخی از اشخاص سود جو همت نمایند عطرهای تقلبی و دست‌ساز خویش را تحت عنوان تستر عطرهای دارای شهرت به شما بفروشند و به همین عامل پیشنهاد میشود برای خرید هر دسته عطری قطعا به مغازه‌های وسیع و دارای اعتبار که گارانتی فروش هم دارا هستند رجوع‌نمایید.
تفاوت در بین تستر رایحه و سمپل

در حالتی که اهل خرید بو باشید مطلقا با سمپل‌های کوچک بو که در کنار عطرهای اصلی عرضه می‌گردند شناخت دارید، ولی این سمپل‌ها یا این که مثال رایحه تفاوت متعددی با تستر بو داراست. سمپل در حجم‌های بسیار کوچک و معمولا پایین ۱۰ میلی‌لیتر در کنار عطرهای دیگر به بدون‌پول عرضه میشود. برای مثال در صورتی‌که شما از مغازه معتبری یک بو شانل تنظیم فرمایید در کنار آن فروشنده یک سمپل از رایحه دولچه گابانا نیز در پاکت خرید شما قرار می‌دهد تا آن را هم آزمون فرمایید و در رخ رغبت مثال بدون نقص آن را خریداری نمائید. این سمپل‌ها دربردارنده بو بو اصلی می‌باشند ولی برای فروش تهیه و تنظیم نمیشوند و انگیزه از آنان تبلیغات برای محصول‌ها تازه میباشد. با در لحاظ به چنگ آوردن این خصوصیت‌ها می‌اقتدار تفاوت سمپل و تستر را به طور کامل مشخص و معلوم کرد، تستر در حجم‌های بالا عرضه می‌گردد و انگیزه آن مشتریان نیستند بلکه این توزیع کنندگان و فروشندگان رایحه می‌باشند آن‌ها را به بدون پول اخذ می‌نمایند ( و با بها‌های مشخصی به مشتریان میفروشند).

آیا تستر رایحه بها خرید داراست؟

بخش اعظمی‌از کسانی که تجربه به کار گیری از تستر رایحه را داشته‌اند داعیه می‌کنند که دوام و ماندگاری تستر نسبت به عطرهای اورجینال بیش تر میباشد ولی این داعیه درستی ندارد زیرا مخلوط و غلظت تستر با مخلوط و غلظت بو اورجینال هیچ تفاوت ندارد و در واقع به عبارتی معیار از ماندگاری را داراست. ولی ماندگاری و دوام رایحه تا حد متعددی به روش انبارکردن و حفظ از رایحه بستگی داراست و در صورتیکه شما از هر عطری، چه اورجینال و چه تستر صحیح مراقبت نکنید بعداز مدتی ماندگاری و بو خویش را از دست خواهد اعطا کرد. در حالتی که هنوز نمی‌دانید که چطور بایستی از عطرهای خویش حفظ و استعمال فرمایید تا دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند این نوشته‌ی علمی‌از روزنامه قرمز‌رنگ را مطالعه و نکات مطرح گردیده در آن را به اعتنا رعایت نمائید.

کرونا و رضا خان
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : 23
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 99
 • بازدید کننده امروز : 100
 • باردید دیروز : 23
 • بازدید کننده دیروز : 24
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 100
 • بازدید ماه : 124
 • بازدید سال : 4353
 • بازدید کلی : 9104
 • کدهای اختصاصی